

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Current | 100 mA |
| Output Type | Adjustable |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 100 µA |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Shunt Current | 100 mA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Output Voltage | 2.495 V to 36 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 983
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10810
Ext.Price$0.10810
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10810 | $0.10810 |
| 10 | $0.09632 | $0.96320 |
| 50 | $0.08582 | $4.29100 |
| 100 | $0.07585 | $7.58500 |
| 500 | $0.06703 | $33.51500 |
| 1000 | $0.06387 | $63.87000 |
| 3000 | $0.06086 | $182.58000 |
| 5000 | $0.05743 | $287.15000 |
